شهناز حق شناس

سالن زیبایی شهناز حق شناس، ارائه دهنده مدرن ترین خدمات زیبایی و سلامت پوست و مو، دارای کادر حرفه‌ای و مجرب در انواع شاخه های زیبایی همچون گریم تخصصی عروس، میکاپ محفلی، شینیون، ناخن آرایی و رنگ و لایت است.

جستجو
 

وبلاگ

a

پوستی به نرمی کودک

داشتن پوستی نرم مثل پوست بچه، آرزوی خيلي از ماست؛ باوجوداين كارهايی انجام مي دهيم كه در عمل ما را از داشتن پوست سالم و نرم دور می‌كند؛ كارهايی كه شايد خيلی‌هايشان به نظرمان عادی بيايد. به بهانه روز جهانی “صاف مثل پوست بچه” سراغ هفت عادت اشتباه رفته‌ايم كه با از بين بردنشان می‌توانيم هفت قدم به داشتن پوستی نرم، شفاف و زيبا نزديك شويم.
ما طرفدار سفت‌وسخت قوانین زیبایی رایج نیستیم؛ اما دستورالعمل‌های خاصی وجود دارند که برای داشتن پوستی سالم باید در اولویت ما قرار گیرد. قطعاً عادت‌های بدی وجود دارند که قابل‌قبول هستند چیزی مانند نشستن موها به‌صورت یک روز در میان. اما بقیه عادات را باید دور انداخت تا به هدف نهایی، یعنی پوست زیبا دست پیدا کرد.
در این مطلب به عادت‌هایی مثل جویدن ناخن یا استفاده از برس آرایشی کثیف که همه‌تان آن را می‌دانید، نمی‌پردازیم و تمرکزمان را روی مواردی می‌گذاریم که هر روز از آن استفاده می‌کنید، بدون آنکه متوجه آسیبی که به پوستتان می‌زند باشید.

استفاده از دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای پاک کردن آرایش بسیار خسته‌اند و با استفاده از یک دستمال مرطوب سروته کار را به هم می‌چسبانند و به رختخواب می‌روند، اشتباه می‌کنید! درواقع این دستمال‌ها باقیمانده لوازم آرایشی را روی صورتتان باقی می‌گذارند و آن را کثیف‌تر از قبل می‌کنند. بر اساس نظر کرفتر بسیاری از این دستمال‌ها حاوی مواد شیمیایی مانند نگهدارنده‌های فرمالدئید هستند که با اینکه عمر طولانی دارند؛ اما پوست را خشک می‌کنند.
در کشور کره، استفاده از دستمال‌های مرطوب محبوبیت خود را از دست‌ داده‌اند؛ زیرا این احساس عمومی وجود دارد که این دستمال‌ها بهترین انتخاب برای داشتن سلامت پوست و زیبایی نیستند. بهتر است از یک پاک‌کننده مناسب مانند پاک‌کننده‌ های ملایم فومی که به طور عمیقی پوستتان را تمیز کرده و از خشکی آن جلوگیری می‌کنند، استفاده کنید.

استفاده از SPF کافی در آرایش

اینکه لوازم آرایشتان دارای مقداری از فیلتر محافظ یو-وی باشد بسیار خوب است ولی این باعث نمی‌شود پوست بدنتان را فراموش کنید. دکتر کرفتر معتقد است اگرچه وجود spf در بعضی لوازم آرایشی مانند کرم پودرها و موارد مشابه مزیت محسوب می‌شود؛ اما در بسیاری از موارد این مواد به صورت کافی و لازم به تمامی قسمت‌های بدن مانند بازوها، دست‌ها، قسمت دکلته و گردن نمی‌رسند و در نتیجه از آن‌ها محافظت کاملی در برابر اشعه مضر آفتاب نمی‌شود. سعی کنید از اسپری‌های حاوی spf که برای محافظت پوست بدن هستند نیز استفاده کنید.

نظرتون رو بنویسید

a